Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 19.04.2024, 16:28
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Топоніми краю

Головна » Файли » » Топоніми села [ Додати матеріал ]

Топоніми села Підставки -2

05.10.2010, 12:01
21.НАЗАРЕНКОВЕ - місцевість, де знаходиться тік, стара контора колгоспу називається Назаренкове, по прізвищу землевласника, який там жив. При Радянській владі, в кінці 20-х років - розкуркулений.

22.ПОТАПІВЩИНА - друга назва Назаренківщини, тому що його звали Потап. Місцевість, де жив Назаренко Потап, знаходиться де тік, старий гараж, пожарня, пошта, дитячий садок. Ще й до цього часу збереглася хата, де він жив.

23.ДАХНІВСЬКИЙ МІСТОК- цей дерев'яний місток знаходиться між автогаражем і током через річку Пробужка. В давнину тут проходила транспортна ґрунтова дорога з Гадяча на Суми. Міст цей мав велике значення. Він був зверху покритий очеретом, щоб не мокли дошки і не так швидко гнили під час негоди. Над містком знаходилася криша (дашок) з очерету. Звідси його і назва.

24.ПІСКИ - знаходяться у східній частині села. Заселені з давніх часів. Названі так тому, що там переважає піщана земля. На «пісках» народився один з героїв громадянської війни, Микола Степанович Данилевський (1892-1920). Тут жив місцевий художник села Михайло Мартинович Решітник (1934-1973), та проживає Віктор Іванович Ралко, який нагороджений орденом Леніна. У східній та південно-східній частині «пісок» протікає річка Грунь. Тут у Грунь впадає річка Куличиха. «Піски» утворилися від наносу піску річками Грунь, Куличиха та Пробужка в далекому минулому.

25.ДЖУРІВ (ЖУРІВ) МЛИН - цей водяний млін був побудований ще до 1917 року недалеко від містка на Куличиху. Належав він синівчанину Джуру (можливо Журу). Підставчани його називали Джур. У 20-і роки він продав цей млин Олещенку Степану Пилиповичу та Олещенку Афанасію Кузьмичу. У ньому мололи зерно на муку. Один мішок це одна коробка. Якщо молов 4 коробки, то одна коробка залишалась власнику млина. У 1927-28 рр. під час весняної повені вода знесла млин.

26.ЦАПИ - одна з останніх хат наліво на «пісках», де жив житель села на прізвище Стешенко, якого по вуличному називали Цап. За його хатою знаходилась річка Грунь і було дуже зручне місце для купання. Де і тепер всі купаються в річці, особливо діти. Жителі села кажуть: «Підемо купатися за Цапи», - і всі знають, де це.

27.ОЛЕКСАНДРОВЕ - знаходиться в кінці Пісок, біля Федіркового. Колись тут жив Близнюк Олександр. Він чумакував, їздив у Крим по сіль. Одним словом, торговий був дядько. Сіль продавав стаканами. В честь його імені ця місцевість біля Цапів називається Олександрове.

28.ФЕДІРКОВЕ - так називають східну частину «пісок», по праву сторону. Тут колись жив Ралко Федір. Від його імені і виникла назва - Федіркове.

29.ПИСАРІВСЬКІ ЛУКИ - на північ від «пісок», до впадіння річки Пробужка в річку Грунь, знаходяться «писарівські луки». Ці луки належали жителям села по прізвищу Пось. По вуличному їх називають «писарі» тому, що хтось із їхнього роду в давнину був грамотний, чудово писав і дотепно міг складати та оформляти різні документи.

ЗО.ЦЕЙМЕРНІВ ЛУГ - знаходиться у південно-східній частині «пісок» до річки Грунь. У кінці XIX на початку XX століття цим лугом володів генерал-лейтенант Цеймерн, звідси і назва. Цеймернів луг чи Цеймернова лука.

31.ЛУК'ЯНЕНКОВЕ - Ралківські луки, колись на Пісках ще називались Лук'яненкове толму, що вони були володінням Лук'яненка від Куличихи до Груні і БірківськоГ сосни.

32.РАЛКІВСЬКІ ЛУКИ - це сучасна назва, а раніше вони називалися «Цеймернівські луки». Назва «Ралківські луки» пов'язана з тим, що тут поселились люди по прізвищу Ралко і володіють цими луками.

33.КОМИШІВКА - місцевість на Пісках від Ралків до Жукова. Тут колись жив дід Лук'яненко, якого по вуличному прозвали Комиш. Він добре робив бочки.

34.КОМИШІВСЬКА КРИНИЦЯ - вона знаходиться біля Портянчиного млина. Старожили розповідають що її викопав дід Комиш. Звідси її назва. Криниця функціонує і тепер.

35.ПОРТЯНЧИН МЛИН - це був єдиний у селі водяний млин на річці Грунь. Він побудований на початку 30-х років плотниками села Яковенком Петром Тихоновичем, Посем Степаном на іншими. Останнім у ньому працював Портянко Григорій Митрофанович, родом з села Синівка. У кінці 70-х років млин припинив свою діяльність.

36.ПОПІВСЬКЕ - місцевість на Пісках, де знаходиться медпункт. Колись тут жив піп Хрестовоздвиженської церкви села.

37.КУЦІВСЬКЕ - місцевість на Пісках від автогаража до хати, де колись жив Писанка Никифор Павлович називають Куцівське, бо тут колись жили Куць Тимофій і Куць Семен.

38.ДАНИЛЕВСЬКЕ - так називається місцевість на Пісках де жила Катерина і Варвара Данилевські. Деякий час тут проживав герой громадянської війни Данилевський Микола Степанович, який загинув у 1920 році. Нині тут садиба Дем'яненка Петра Климовича.

39.ПОЛИТИЧИНЕ - у центрі сала в кінці XIX на початку XX століття жив лікар на прізвище Политика. Місцевість, де жив Политика, називають «Политичине». Нині тут знаходиться дитячий садок «Ялинка»

40.ШКІЛЬНЕ- будинок, де колись жив Политика, після 1917 року був переданий школі, його називали «маленька школа». Місцевість від цього будинку до річки Грунь називають «Шкільне». Там колись купались у річці, Шкільне - тому, що знаходиться недалеко від школи. Нині тут знаходиться дитячий садок.

41.ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКА ЦЕРКВА - перша церква у селі була побудована ще в кінці XVII століття. У 40-х-роках ХVІІІ-століття в Підставках була побудована нова дерев'яна Хрестовоздвиженська церква. У 1802 році вона була перебудована поміщиками Ставицькими, а у 1881 році була побудована дзвіниця. У 1936 році церкву розібрали і збудували у селі Синівка будинок культури. На місці, де була церква, у 1960 році споруджений Підставський будинок культури.

Категорія: Топоніми села | Додав: Admin | Теги:
Переглядів: 1041 | Завантажень: 0 | Коментарі: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0