Вітаю Вас Гість!
Середа, 24.04.2024, 00:36
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Категорії розділу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Історія села

Головна » Файли » » Історія села [ Додати матеріал ]

14. Події в краї у кінці ХVIII століття

01.10.2010, 19:55

У 1775 році на Лівобережній Україні було ліквідовано пол­ковий устрій. У 1781 році перестав існувати Гадяцький полк. У 1785 році козацьку старшину урівняли в правах з російським дво­рянством, а українські лівобережні козацькі полки перетворено на регулярні частини російської армії.
16 вересня 1781 року утворено Гадяцький повіт - адміністративно-територіальну одиницю в складі Чернігівського намісництва. До Чернігівського намісництва увійшло 16 сотень Гадяцького полку та багато інших полків. Очолював його намісник, який мав повноваження від царя. Це намісництво поділялося на 11 повітів, в тому числі Гадяцький, Роменський та інші.
У цей період, царським указом від 3 травня 1783 року кріпосне право було юридично оформлено і на Лівобережній Україні
Для селян настали важкі часи кріпосництва.
У 1791 році Гадяцький повіт було включено до Київського намісництва, а 30 листопада 1796 року - до Малоросійської губернії. Вся територія цієї губернії була розподілена на 20 повітів. У кожному повіті налічувалося від 55 до 60 тисяч населення. Адміністративним центром Малоросійської губернії був Чернігів.

Повіт у свою чергу поділявся на волості. Волосні правління були утворені в 1797 році як органи самоуправління козаків, удільних і державних селян. У системі волосного правління були: волосний сход, волосне управління, куди входили волосний голова, засідателі, волосний писар з помічниками та волосна розправа. Село Підставки входило до Бірківської волості з волосним центром в селі Бірки. У 1800 році в селі Підставки було 785 душ чоловічої статі, які сплачували податки, а також згадується хутір Пробужка, де було 8 душ чоловічої статі, що сплачували податки. Жіноче населення не враховувалося. Обмеженість цих даних не дає нам змоги встановити скільки всього жителів проживало селі.

Категорія: Історія села | Додав: Admin | Теги: 1800, Київське намісництво, Бірківська волость, Чернігівське намісництво
Переглядів: 720 | Завантажень: 0 | Коментарі: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0