Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 19.04.2024, 01:09
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Сільські новини » 2011 » Березень » 29 » Технологія вирощування вешенки(гливи) або як організувати власну грибну ферму.
10:55
Технологія вирощування вешенки(гливи) або як організувати власну грибну ферму.

Вешенка (глива) представляє великий інтерес для вирощування через високу врожайність і відмінні смакові якості. При цьому не потрібні великі площі, матеріальні витрати мінімальні при високій рентабельності цілий рік. Основа субстрату відходи с / г виробництва та лісопереробки (лушпиння соняшнику, відходи деревини та тирса) Відпрацьований субстрат після вирощування вешенки використовується як цінне органічне добриво. Тобто, мова йде про ту саму конкретну справу, яка, в разі успіху, може стати справою сімейною, приносити задоволення, користь і дохід.

Підготовчі роботи.

Стандартний комплект для початківців, які розраховують вийти в нуль після першого збору врожаю, розрахований на 50 грибних блоків. На 1 кв. метр площі їх поміщається сім. Для початку вистачить приміщення площею 10 кв. метрів, так що можна спробувати організувати новий бізнес в приміщенні, гаражі або підвалі. Зберігати зрізані гриби потрібно при температурі +2-5 ° С не довше семи днів.


Приміщення

Приміщення повинно бути обладнане обігрівачами та освітлене денними електролампами.

Субстрат

Для початку роботи необхідно заготовити субстрат (лушпиння соняшника, тирса листяних порід дерев, солома). Субстрат повинен відповідати таким критеріям якості
Тирса дерев має:
- Запах свіжої деревини;
- Колір від білою до жовтого;
- Вологості не вище 30%;
- Присутність тирси хвойних порід небажано.
Лушпиння соняшнику має:
- Свіжий запах соняшнику;
-Відсутність сторонніх домішок;
- Вологість не вище 30%
Солома
Солому бажано подрібнювати до розмірів 2-5 см, можна і не подрібнювати, але тоді час пророщування субстрату буде довше. Для подрібнення соломи краще використовувати промисловий подрібнювач.

- Для приготування одного грибного блоку (при використанні поліетиленового мішка 350 х 750 мм) необхідно 25 літрів (2,5 відра) сухого субстрату. Субстрат слід зберігати в сухому приміщенні в поліпропіленових мішках.
- Для створення грибних грядок необхідні поліетиленові мішки (350 х 750 мм) або підійдуть і звичайні поліпропіленові мішки (мішки з під цукру чи борошна). Їх потрібно закуповувати в кількості, яка необхідна для площі приміщення, призначені для вирощування вешенки.

- Міцелії купляють за потребою, як варіант http://www.mycel.com.ua. На створення одного грибного блоку (один мішок) потрібно 150-200 гр. Міцелію. Термін зберігання міцелію при температурі від +20 до 24С - 24 години, від +15 до18C 3 дні. від 0 до +2 "С - 2 тижні, від -2 до 0 - 1 місяць
- Активатори або стимулятори росту (органічні добавки), які можуть використовуватися при вирощуванні вешенки слід застосовувати у відповідності до рекомендацій розробників. Такого роду добавки підвищують врожайність до 30 відсотків і значно скорочують цикл вирощування. Порошкоподібні активатори вносяться зазвичай на етапі обробки субстрату, а рідкі - безпосередньо перед інокуляцією (засівом) міцелію.

Обробка субстрату.

У необхідну кількість субстрат додаємо "Біоактиватор" у кількості 1-2 відсотки за масою або, при його відсутності, гашене вапно в кількості 1% і зерновідходи 5-10 відсотка за масою і перемішуємо. Суху суміш поміщаємо в тканий поліпропіленовий мішок і його зав'язуємо.
- Поліпропіленові мішки з органічним субстратом занурюємо у відповідну за розміром ємність, яка утримує ВОДУ. Пастеризацію (замочування) проводимо гарячою водою (+ б5 ° -70 ° С). Вода повинна повністю покривати субстрат.
- Після 2,5-3 годин замочування мішки витягаємо і протягом 8-10 годин даємо воді стекти, субстрату охолонути до температури +20-26 С.
- При досягненні цієї температури субстрату можна приступити до процесу інокуляції (засіву) міцелію. Готовий зволожений субстрат легко розсипається і не прилипає до рук.
- Міцелій дістаємо з холодильника за 3-4 години до посіву і доводимо до кімнатної температури (20 ° - 22 ° С).
- Ретельно миємо руки (бажано використовувати гумові рукавички, які також ретельно дезінфікуємо) і розминаємо міцелій до окремих зерен в чистому посуді (посуд попередньо дезінфікуємо спиртом або обдаємо окропом),
УВАГА міцелій у момент інокуляції повинен мати кімнатну температуру.
- Посів проводять дві людини. Один тримає новий чистий поліетиленовий мішок, інший висипає в мішок пастеризований субстрат, додаючи в нього і ретельно перемішуючи необхідну кількість міцелію в кількості 2-2,5% (150-180 гр. На 1 грибний блок - 7-8 кг субстрату).

- Засипаючи пастеризований субстрат і перемішуючи його з міцелієм, уминає вміст мішка рукою (щільність субстрату збільшуємо приблизно в 1,5 рази) так, щоб не залишалося порожнеч (особливо в нижніх кутах мішка).
- Після посіву горловину мішка, зав'язуємо шпагатом. (додатково рекомендується зробити кілька проколів у кутах (на дні) грибного блоку для відтоку зайвої вологи)
- Грибний блок (грядка) виготовлений.


Інкубаційний період.

В інкубаційному приміщенні температура повинна підтримуватися в межах 18-22 º С, вологість 70-80%, світло в цей період поки не потрібно. На 3-4 день після засіву міцелій, на мішку потрібно зробити 5-6 вертикальних прорізів з обох сторін мішка у шаховому порядку, вони повинні розміщуватися один від одного на рівномірній відстані, щоб потім гриби не заважали один одному .


Інкубаційний період триває 14-20 днів. У цей час міцелій всередині мішка розростається, субстрат всередині мішка стає білого кольору. По закінченню інкубаційного періоду блоки починають потихеньку плодоносити.

Період плодоношення.

Період плодоношення є найдовшим і триває 2-3 місяці. За цей час блоки встигають дати декілька хвиль врожаю. Оптимальними умовами для плодоношення є: температура 12-18 º С, вологість повітря 80-90%, світло 150-200 люкс на протязі 10-12 годин (бажано використовувати люмінесцентні лампи), посилена вентиляція. Для підтримки високої вологості мішки з міцелієм необхідно щодня обприскувати водою. При дотриманні всіх цих умов гриби починають давати врожай.

Збір врожаю.

Вешенка, як і багато грибів, дає врожай хвилями. За 1ю хвилю виходить найбільший урожай (близько 10-15% від маси субстрату), за 2ю хвилю вже менше (7-8%), за третє ще менше і так далі. Можна отримати 3-5 хвиль врожаю, іноді навіть більше. Вешенки потрібно збирати, акуратно скручуючи руками плодові тіла. Після збору врожаю, блоки відпочивають 7-10 днів, потім продовжується наступна хвиля. Відпрацьований субстрат можна використовувати для добрива.

Збут продукції - саме вузьке місце для багатьох початківців .
Але як показує практика досягти успіху можна, якщо взятися за справу з розумом, можна знайти постійних і надійних споживачів. Власні гриби можна здавати на ринок реалізаторам оптом, по 10 грн або самому ставати за прилавок і продавати їх по 20 грн за кілограм. Щоб поставити збут на бізнес-основу, необхідно отримати сертифікат якості на готовий продукт. Він видається на основі результатів аналізу вмісту в грибах важких металів, гербіцидів та радіоактивних речовин. Обійдеться це від п'ятдесяти до кількох сотень гривень, а терміни виконання аналізу - від кількох днів до кількох тижнів. Зате з таким сертифікатом гриби можна пропонувати в кафе і ресторани, магазини і на виробництво, де готують напівфабрикати або консерви.
Завідувач науково-дослідною лабораторією «Феофанія» у філії Інституту ботаніки НАНУ Микола Бондар стверджує, що на Україну безліч сертифікованих лабораторій, які видають довідки про якість грибів. Одна з них - лабораторія «Укрпрофспілкі», яка видає сертифікати на 23 види продукції гливи (суха, маринована, грибниці гливи і т.д.). Вартість довідки - 50 грн, час дії - рік. Аргумент фахівців з сертифікації простий: солому для вирощування гливи збирають раз на рік, під час жнив, і саме з неї гриб може витягнути все гербіциди.
Приватний підприємець Віктор Завьяленко розповідає, що перші врожаї своїх грибів здавав реалізаторам на ринку. «Ринкова лабораторія могла зробити довідку тільки на утримання радіації в грибах, а оформляти її в СЕС для початківця дуже накладно, - говорить Завьяленко. - Тоді я став реалізовувати продукцію через фірму родича, яка офіційно торгувала грибами. Зараз мій бізнес виріс, і я зміг вийти на такі обороти, які дозволяють мені не економити на довідках ».


За матеріалами сайтів http://www.prostobiz.ua  

http://www.superveshenka.ru/





Категорія: Цікава інформація | Переглядів: 28220 | Додав: Alina | Теги: домашня справа, глива, домашнее дело, технологія вирощування гливи, грибна ферма, технологія вирощування вешенки, Вешенка | Рейтинг: 3.0/7
Всього коментарів: 1
1 Koshed  
Как вариант, технологию выращивания вешенки в домашних условиях Вы также можете посмотреть по этой ссылке: http://dvasela.at.ua/forum/16-19-1       -Там в деталях подробно описано с большим количеством фотографий и системы установки блоков грибов.