Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 20.04.2018, 08:47
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Категорії розділу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту

Сайт Липової Долини

Сайт с. Семенівка О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Видатні люди,які народилися, проживали або проживають в селі

Головна » Статті » » Видатні люди села [ Додати статтю ]

Ставицький Федір Данилович
На майдані під горою лежить гранітна надмогильна плита з надписом: «На сем месте погребено тело раба Божия помещика села Подставок малороссийского войска полкового есаула Федора Даниловича Ставитского, родившегося 15 августа 1742 года, скончавшегося 1 апреля 1822 года».
Батько Федора - Данило Ставицький був одним з перших священиків Хрестовоздвиженської церкви села Підставки. Він помер у 1755 році. Можливо, Ставицькі були поляками.
Федір Данилович Ставицький був полковим осавулом. Осавул (з тюрського - "ясаул" - начальник) - посада і чин у козачих військах з 1576 по 1917 роки. Розрізнялися: генеральні, військові, полкові, сотенні, станичні, похідні і артилерійські осавули. Полковий осавул був четвертим старшиною в полку (після обозного полкового, судді полкового, писаря полкового). Два полкові осавули доглядали ладу й дисципліни в полку, мали деякі поліційні обов'язки, опікувалися полковою музикою. Полковий осавул дивився за виправкою і чистотою полку і в мирний час був присутнім у полковій канцелярії. При Богдані Хмельницькому полковий осавул одержував 200 злотих у рік. Пізніше полкові осавули володіли ранговими маєтками. Полковий осавул займав 7 ранг з 12. У 1798 році цей чин прирівняний до чина ротмістра в кавалерії. Це офіцерський чин, що відповідав чину капітана в піхоті.
Федір Данилович Ставицький був ще і поміщиком села Підставки. У 1760-і роки власниками села Підставки показані Іван Велецький, Іван Пирятинський та Ставицькі. У 1802 році поміщиками Ставицькими була перебудована Хрестововодвиженська церква в селі. У 1822 році на 80 році життя Федір Данилович Ставицький помер. З його нащадків на початку XX століття згадується поміщик, колежський регістратор Олексій Олексійович Ставицький.
Джерело:

Категорія: Видатні люди села | Додав: Admin (16.10.2010) | Автор: E W
Переглядів: 426 | Коментарі: | Теги: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0