Вітаю Вас Гість!
Четвер, 02.04.2020, 12:41
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту

Сайт Липової Долини

Сайт с. Семенівка О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Топоніми краю

Головна » Файли » » Топоніми краю [ Додати матеріал ]

Топоніми села Мельникове

09.10.2010, 22:17
1.МЕЛЬНИКОВЕ - цей козачий хутір виник в кінці XVIII століття. Тут було багато вітряних млинів. Назва зв'язана із заняттям жителів. У 1859 році в хуторі Мельників було 25 дворів і проживало 155 жителів. Він належав до Бірвівської волості. У 1884 році тут було вже 35 дворів козаків, 38 хат і проживало 219 жителів. У 1900 році жителі хутора Мельників входили уперше Бірківське сільське товариство козаків. Тут був 41 двір, 53 ревізьські душі чоловічої статі, проживало 292 жителі (155 чоловіків і 137 жінок). У Мельничан було 330 десятин власної землі та 6 десятин купленої при підтримці селянського банку. У хуторі була школа грамоти. У роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945) 66 мельничан полягли смертю хоробрих у боях з німецько-фашистськими загарбниками. До 1960 року тут був колгосп «Новий шлях». 31 січня 1960 року село Мельникове об'єднується з селом Підставки в один колгосп «Великий Жовтень». Нині це 3-а бригада КСП «Великий Жовтень». На 1 січня 1984 року у селі Мельникоа проживало 251 житель, а на 1 січня 1985 року 234 жителі. У селі була початкова школа. Є клуб, магазин, дитячий садок. На території 3-ї бригади, села Мельникового знаходиться тракторний табір та свиноферма. На 1 січня 1997 р. в селі Мельникову проживало 186 жителів.

2.МАЗАНКА - на захід від села Мельникового знаходиться озеро, яке називається Мазанка. Колись воно було глибоководне. В давнину тут люди брали глину, якою обмазували хати. Можливо звідси і назва.

3.КОРПАШКІВКА - за Мазанкою на схід знаходиться Корпашківка. Названа по роду, який тут поселився. Є і озеро з такою назвою. Це озеро, біля якого живуть жителі по прізвищу Корпашко.

4.П'ЯТАКІВКА - колись тут жив вчитель П'ятак Максим Якович. Від його прізвища і називається ця територія у селі Мельниковому

5.БРУСЛІВЩИНА - у 1884 році у документах згадується хутір Бруслін, який належав до Сватківських хуторів Бірківської волості. В ньому було 3 двори селян-власників, 3 хати та 20 жителів. Можливо, названий за прізвищем поселенця Брусліна.

6.ЛЯШКІВЩИНА - на північ від села Мельникового знаходиться лісок, який на карті лісництва позначено як Ляшківщина. Напевно, названий так за прізвищем пана Ляшка, який колись ним володів.

7.ЛАГУЗІВЩИНА - як в'їжджати в село Мельникове із сторони села Підставки вправо знаходиться Лагузівщина. Так по вуличному називають мельничан і тих жителів, які там проживають. Від прізвиська «Лагузи» і пішла ця назва.

8.ПИЛИПІВЩИНА - так називається місцевість біля Мазанки. Колись там жив дід Пилип. Від його імені ця місцевість і називається.

9.МИХАЙЛІВКА - є така місцевість у Мельниковому, де жив дід Михайло. Від його імені і пішла ця назва.

10.ПІВНІВКА - жителів, які проживали тут, по вуличному називали Півні, звідси і назва.

11.ПІДФЕБЕЛІВКА - колись тут жив Мельник Андрій, який служив у царській-армії і мав військове звання фельдфебель. Від його військового звання і названа ця територія в селі.

12.НАСТЕНКОВА ГОРА - знаходиться недалеко від Саги. Можливо, тут колись жив якийсь Настенко. Тому вона і має таку назву.

13.САГА - це частина річки Пробужка від Перещепиного до Великого лісу. Названа так, тому що річка тут мала широку заводь, залив.

14.ФІАЛКА- це невеликий струмок, що тече з озер Мазанка і Корпашківка через Мельникове і впадає в Пробужку. Колись цей струмок не пересихав, а нині влітку пересихає. Назва не вияснена.

Категорія: Топоніми краю | Додав: Admin | Теги:
Переглядів: 855 | Завантажень: 0 | Коментарі: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0