Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 03.12.2024, 19:37
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Топоніми краю

Головна » Файли » » Топоніми краю [ Додати матеріал ]

Топоніми села Слобідка

09.10.2010, 22:10
1.СЛОБІДКА - це назва невеликого села.  Жителі цього хутора входили у Бірківське сільське товариство селян-власників. З давніх-давен ця територія належала до села Бірок. Слобідка розміщена на правому березі річки Грунь. Тут у 1779 році була побудована Василем Івановичем Чарнишем придворна церква. Це було одне з красивих місць. Старожили розповідають, що в цю церкву можна було запливати з річки Грунь на човні. Останній раз згадується ця церква у документах за 1827 рік. Називалась ця церква Троїцька. Основу села складали жителі на прізвища Півень та Воловик. До 1950 року тут був колгосп імені Калініна. У серпні 1950 року цей колгосп об'єднується з колгоспом імені Сталіна села Підставки. Жителі села Слобідка входили до 2-ї бригади КСП «Великий Жовтень». Тут знаходиться МТФ № 2. На фронтах Великої Вітчизняної війни 45 слобожан віддали своє життя у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. На 1 січня 1997 року в селі Слобідка проживало 99 жителів.

2.КОСИНСЬКИЙ ЛУГ - луг при річці Грунь колись належав поміщиці Косинській, звідси його і назва.

3.ШЕПЕЛИХА - так називається невеликий лісок на південь від Слобідки в сторону с. Сватки. У цьому лісі є криниця з цілющою водою. Шепелиха названа за прізвищем Шепель, що тут колись жив.

Річка Грунь під Півневою горою. Справа - Шепелиха

4.ПІВНЕВА ГОРА - гора, де колись жив козацький рід Півнів.

Зсуви грунту на схилах Півневої гори

5.ПОПОВА РУГА - колись це була земля, що належала церкві с. Бірки. Руга - це церковна земля.

6.САД БРИЛОВСЬКОГО - під Півневою горою був сад поміщика Бриловського, звідси його і назва.

7.ГНИДІВСЬКА ГОРА - під горою жили жителі по прізвищу Шевченко, а по вуличному їх називали Гниди.

8.РИСИН ОКІП - окіп - це невеликий участок землі, обмежений горою. Колись тут жили люди, яких по вуличному звали Рисі. Також тут проживав Сурженко Василь Омелянович.

9.СТЕПЕНІ ЯРКИ - в цих ярках жили люди на прізвище Степа, родом з с. Підставки. З цих ярків тече річка Фіалка, що бере початок десь з-під Калатинця.

10.МОРДАНІВ ЯР - це яр, в якому жив житель на прізвище Мордань.

11.ШТАНИ - це ярок, що розходиться на два рукава і нагадує форму штанів.

12.МАКІТРИ - яр, що має конфігурацію макітри, тому так і називається.

13.ТУМАНСЬКІ ЯРКИ - на північний захід від Слобідки знаходяться Туманські ярки. Слобожани примічають, що з цих ярків часто ранком іде сильний, густий туман на Слобідку, звідси їх і назва.

14.ПОРЯТИНИН ЯР (Поятирин) - яр, в якому жив житель з Підставок по прізвищу Порятина, а в народі називали яр ще Поятирине. Це видозмінена назва прізвища Порятина.

15.ГОРА БЛОХА - ця гора досить крута. По ній їхати, все рівно що блохам стрибати. Таке пояснення дає старожил села Слобідка Онищенко Іван Федорович. Колись зверху гори був гамазин - зерносховище на випадок неврожаю. У 20-і роки його розібрали, а гамазин був ліквідований.

16.ВОЛОВИКОВА ГОРА - гора, біля якої жили Воловики.

17.ФІАЛКА - це невеличка річка, що тече з заходу від поселення Калатинець і впадає в річку Грунь. Можливо, названа так тому, що колись по берегам її росло багато квітів-фіалок.

Категорія: Топоніми краю | Додав: Admin | Теги:
Переглядів: 1837 | Завантажень: 0 | Коментарі: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0