Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 31.03.2020, 19:01
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту

Сайт Липової Долини

Сайт с. Семенівка О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Топоніми краю

Головна » Файли » » Топоніми села [ Додати матеріал ]

Топоніми села Підставки-4

05.10.2010, 16:28
62. НОВОСЕЛІВКА - знаходиться по лівий берег Пробужки. Заселялась пізніше, ніж засновне село, тому так і називається - Новоселівка, у значенні - нове село, поселення. Через Новоселівку проходить автотраса Лебедин-Липова Долина. Тут народився Герой Радянського Союзу полковник Авраменко Петро Микитович.

63.НОВОСТРОЇВКА - у кінці 30-х років жителів, що проживали в Пробужці, переселяли в село. Така була тоді політика. Переселили Мартишів, Олещенків, Скубків, Шиленків та ін. Виникла нова вулиця в селі, яка стала називатися Новостроївка, а нині це вулиця Шевченка.

64.ШВЕДСЬКА МОГИЛА - біля кладовища у південно-західній частині села є ряд курганів. Старожили називають їх шведськими могилами. Напевно, тут у 1708 році відбулася битва між російськими і шведськими військами. Полеглих воїнів захоронили на місці битви. Було декілька курганів. Нині залишилося два. Один з них розорюється, бо є частиною поля. Тут, як розповідають трактористи, виорали декілька ядер. На кургані виорюються людські кістки.
За другою версією можливо тут відбулася якась інша битва, наприклад, з татарами у XVI-XVIІ столітті.

65.ЧУБАРЕВЕ - на захід від Гребельок знаходиться невеликий лісок, який називається «Чубареве». Біля Чубаревого проходила дорога, по якій колись люди їздили на ярмарки та базари в Межиріч, Лебедин, Гадяч. Коли вони поверталися назад з покупками чи проданим товаром, то по дорозі додому заїзджали в ліс Чубарів. Там могли розслабитися, випити чарку другу, розповісти цікаву історію. Як підвип'ють, то доходило, що і за чуби тягали один одного. Звідси і назва - чуби рвати -"Чубареве", тобто виясняти чи доказувати свою правоту.
Є і інша версія. Чубареве - володіння якогось Чубаря. Колись територія Чубаревого належала Хрестовоздвиженській церкві села Підставки, була церковною ругою, тобто землею. Нині в Чубаревому росте чудовий березовий гай.

66. ГРЕБЕЛЬКИ - з Димиду тік невеликий струмок. Він пересікав транспортну дорогу з Гадяча на Лебедин між Підставками і Синівкою. Тому тут підставчани робили греблю, щоб вода не розмивала дорогу, бо весною вода затопляла частину дороги. А, можливо, робили греблю, щоб затримати воду, якої було мало в лісі Димид.

Категорія: Топоніми села | Додав: Admin | Теги:
Переглядів: 659 | Завантажень: 0 | Коментарі: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0