Вітаю Вас Гість!
Четвер, 18.04.2024, 03:35
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Категорії розділу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Видатні люди,які народилися, проживали або проживають в селі

Головна » Статті » » Видатні люди села [ Додати статтю ]

Авраменко Петро Микитович (15.07.1915 -05.01.2003)

Авраменко Петро Микитович - командир 3-го мотострілецького батальйону 45-ї механізованої бригади 5-го Дніпровського механізованого корпусу 6-ї танкової армії 2-го Українського фронту, гвардії майор.

Народився 15 липня 1915 року в селі Підставки, нині Липоводолинського району
Сумської області України в бідній селянській родині. Українець. Член ВКП (б) / КПРС з 1941 року. Закінчив 7 класів Подолянської середньої школи, а в 1935 році Маловисторопський сільськогосподарський технікум. Працював дільничним агрономом у Липоводолинській МТС.
З 1937 по 1940 рік проходив військову службу в лавах Червоної Армії. Потім його направили на курси політскладу.

Учасник Великої Вітчизняної війни з 1941 року. Був політпрацівником, потім командиром батальйону, заступником командира бригади. Воював на Західному, Південно-Західному, 2-му Українському, Забайкальському фронтах. Був поранений і контужений.
Війська 2-го і 3-го Українського фронтів розгорнули величезну за масштабами Яссо-Кишинівську операцію проти німецько-фашистських загарбників. Ворог ретельно підготував оборону, створив потужні укріплення з декількома лініями залізобетонних дотів. У межиріччі Прута та Серету оборонний рубіж простягнувся в глибину до 80-та кілометрів.
20 серпня 1944 радянські війська завдали потужного удару в районі міста Ясси. Мужність і відвагу в цих боях виявили бійці підрозділів 45-ї Дністровської механізованої бригади, до складу якої входив і 3-й мотострілецький батальйон гвардії майора Авраменко. У взаємодії з танками батальйон прорвав другу лінію оборони противника і забезпечив успішне просування вперед частин корпусу. Бійці зі своїм командиром на танках першими увірвалися в населений пункт Васлуй і вибили з нього гітлерівців.

Біля села Лупешть ворог зосередив значні сили для нанесення контудару по наших наступаючих військах. Натхнені рішучими і сміливими діями комбата, воїни у взаємодії з 1-м мотострілецьким батальйоном і танками розгромили фашистське угруповання.
З
а період Яссо-Кишинівській операції 3-й мотострілковий батальйон знищив велику кількість живої сили і техніки противника, захопив у полон близько 300 солдатів і офіцерів.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за успішне виконання завдань командування, вміле керівництво батальйоном, особисту мужність і відвагу, проявлені в боях у період Яссо-Кишинівської операції, гвардії майору Авраменку Петру Микитовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка" (№ 4777).
31 серпня 1944 мотострілецький батальйон під командуванням Авраменко разом з іншими частинами і з'єднаннями вступив у столицю Румунії - місто Бухарест. Воював на терит
орії Угорщини, Чехословаччини, визволяв місто Прагу.
24 червня 1945 П.М. Авраменко брав участь у Параді Перемоги в Москві на Червоній площі.
Будучи заступником командира бригади в 6-ї гвардійської танкової армії, Петро Авраменко брав участь у штурмі Великого Хінганского хребта, у розгромі Квантунської армії Маньчжурії.
19 серпня 1945 керував висадкою авіадесанту в районі Чанчуня. Десантники П.І. Авраменка успішно виконали бойове завдання. Вони зайняли залізничний вузол, банк, пошту, радіостанцію, телеграф. До прибуття головних сил у місто там вже було роззброєне 40 тисяч солдатів і офіцерів, 17 генералів. Вранці 20 серпня в Чанчунь прибутку передові частини 6-ї гвардійської танкової армії. Цього ж дня в Чанчуні був призначений перший радянський комендант. Ним став гвардії майор Герой Радянського Союзу П.М. Авраменко.

Ось що пише про це генерал армії С.М. Штеменко в книзі "Генеральний штаб у роки війни":
"До 11 години 19 серпня на Чанчунскому центральному аеродромі приземлився весь десант на чолі з Героєм Радянського Союзу гвардії майором П. М. Авраменко. Складався він з офіцерів і бійців 30-ї гвардійської мехбригади. Десантники зняли аеродромну охорону противника, зайняли кругову оборону і приступили до роззброєння японо-маньчжурських військ. Увечері над штабом
Квантунської армії був спущений прапор японський і піднятий радянський ...".
Після війни П.М. Авраменко продовжував службу в Радянській Армії.
У 1956 році він закінчив вищу офіцерську школу. З 1975 року полковник Авраменко П.М. у відставці.
Жив у місті-герої Москві. Працював у сфері комунально-побутового обслуговування, був директором готелю. Неодноразово обирався депутатом Куйбишевської і Сокольниківської районних Рад. З серпня 1981 року - на заслуженому відпочинку. Помер 5 січня 2003 року. Похований на Ніколо-Архангельському кладовищі.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Вітчизняної війни 1-го ступеня, 3 орденами Червоної Зірки, медалями.



Авраменко Петро Микитович 
15.07.1915 -05.01.2003 
Герой Радянського Союзу

 

 



Джерело:
Категорія: Видатні люди села | Додав: Admin (24.09.2010) | Автор: E W
Переглядів: 1362 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0