Вітаю Вас Гість!
Середа, 24.04.2024, 00:40
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Категорії розділу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Видатні люди,які народилися, проживали або проживають в селі

Головна » Статті » » Видатні люди села [ Додати статтю ]

Кузьменко Федір Васильович
Народився у 1848 році в селі Підставки у сім'ї козака. Служив у армії, де йому довелось приймати участь у російсько-турецькій війнї 1877-1878 років унтер-офіцером. Що ж це була за війна?
Події на Балканах розгорнулися в середині 70-х років XIX століття, коли повстали Боснія і Герцеговина, виступили проти Турції Сербія і Чорногорія і 20 квітня 1876 року почалось повстання в Болгарії. Війна словянських народів проти Турції була невдалою. Слабкі армії цих країн, без зовнішньої підтримки других країн, терпіли тяжки поразки. Повна поразка слов'ян означала крах всякого впливу Росії на Балканах. І тому 24 квітня 1877 року Росія оголосила Туреччині війну.
Російська армія перейшла Дунай. Війска зайняли древню столицю Болгарії - Тирново і після ряду боїв захопили Балканські перевали, в тому числі найбільш важливий з них - Шипку. Російське командування було осліплено першими успіхами, а оскільки розвідка була організована погано, зміна ситуації на користь Турції пройшла непомітно і російська армія топталася на місці, поки турецькі війська не зайняли Плевну. Намагання відбити Плевну закінчилося поразкою російських війск.
Після цих подій російське командування стало обережніше. У війні наступило деяке затишшя.
У кінці літа 1877 року турецька армія вирішила перейти в наступ, щоб витіснити росіян за Дунай. Але для цього їй треба було повернути перевали через Балкани. Турецька армія розпочала штурм перевалу Шипка. Командуючий цим флангом російської армії залишив на призволяще загін, якому довелось витримати довготривалий і настирливий штурм турецької армії. У боях під Шипкою приймав участь і житель села Підставки Кузьменко Федір Васильович. Він служив у козачому війську унтер-офіцером. В одному з боїв під Шипкою був поранений у ногу.
Бажаючи переломити невдалий хід війни, російське командування розпочало третій штурм Плевни. Але він знову був невдалий для росіян. Розпочалась облога Плевни, яка тривала до кінця року.Турецькі війська капітулювали 9 грудня.
Останній етап війни не був легкий для російської армії. Всю зиму продовжувалися бої з турками. Особливо важко прийшлося на Шипці. Як що за грудень у боях на Шипці загинуло 200 солдат, то втрати від хвороб і морозів досягли 4 тисяч. У кінці грудня російські війська розпочали швидкий наступ на південь, вийшли до Егейського моря і стали загрожувати самому Стамбулові. Захищати його туркам було нічим.
Осьманськнм урядом 31 січня 1878 року було підписано перемир'я.
17 квітня 1878 року в Росії була випущена медаль «В память Русско-турецкой войны 1877-78 годов». Срібна медаль видавалась учасникам оборони Шипкінського перевалу, оборони фортеці Баязет і штурму Карса. Інші учасники боїв - на Балканах, Дунайському фронті, на Чорному морі і Кавказі - нагороджувались світло-бронзовою медаллю. Темно-бронзова медаль призначалася для нагородження росіян і болгар, які знаходились на театрі військових дій, але безпосередньої участі не приймали.
За мужність і героїзм виявлені Федором Васильовичем Кузьменко у російсько-турецькій війні 1877-78 років, він був нагороджений Георгієвським хрестом та медаллю «В память Русско-турецкой войны 1877-78 годов». До кінця свого життя Федір Васильович одержував з Болгарії пенсію за поранення в ногу на перевалі Шипка. Помер він у 1934 році. Похований у селі Підставки.


Джерело:
Категорія: Видатні люди села | Додав: Admin (16.10.2010) | Автор: E W
Переглядів: 673 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: /
Всього коментарів: 0