Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 20.09.2021, 04:18
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Форма входу

Друзі сайту

Сайт Липової Долини

Сайт с. Семенівка О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


О.В.Климов "На берегах шести річок" Ч2. Розділ Підставки

Я ще не знав, що в такій ситуації робити і з чого починати. Але з кожною годиною переконувався, що розпочинати потрібно негайно, ремонтувати приміщення для зимування худоби, заготовляти корми, завершувати польові роботи. Стояли нетронутими цукрові буряки, зернова кукурудза, картопля. Недоскирдована солома.

Що робити, знають всі. А от вміють робити окремі. Я тоді до тих окремих, що вміють робити, ще не належав. Був невеликий , дворічний досвід роботи агронома великого господарства. А досвіду керівника не було. Говорять, що не святі горшки ліплять. Да, це напевне правда. Не святі. Але скільки той грішний гончар помісив глини, скільки горшків чи то макітер не зміг зразу зробити, скільки попомучився, аж поки став виробляти гладенькі красиві вироби. Така і випадала доля мені, як робити я не вмів, а що прийдеться попомучитися то був вже переконаний. З інформації Коваля було видно, що активність колгоспників незадовільна з питань виходу на роботу, що окремі мешканці села погрожують активним колгоспникам, докоряють їм, що вони сумлінно трудяться.

Готувалося проведення відкритих партійних зборів.
Бердицький дотримав слова, через декілька днів в село приїхав спеціальний кореспондент з обласної газети «Ленінська правда»
О. Старовойтов і позаштатний кореспондент газети « Ленінська правда» С. Шапран. Вони повинні були бути присутніми на відкритих партійних зборах, де обговорюватиметься питання про стан та подальшу роботу партійної організації по боротьбі з недоліками, які мали місце в господарстві, зокрема, як поступати з п’яницями, ледарями, тими , хто нечистий на руку та інші недоліки. Причиною обговорення цього питання стали загальні збори колгоспників, які практично були зірвані окремими членами колгоспу. Потрібно сказати, що в той час трудова дисципліна була незадовільною. В таких умовах Скубко намагався покращувати дисципліну і виконувати необхідні роботи в господарстві методом погроз, звільненням механізаторів, штрафами та інше. Коли був звільнений один з комбайнерів силосного комбайна і Скубко наказав сісти за кермо комбайна шоферові легкового автомобіля, Андрію Миколайовичу Олещенку,то на слідуючий день, на полі де збирали силосну кукурудзу, була поставлена міна. Як розповідав мені Андрій Миколайович, завдяки тільки тому, як бувший фронтовик, він замітивши міну, миттєво підняв різальний апарат комбайна, це його врятувало.
Це було для Скубка переповненою чашою терпіння. На невідкладному обговоренні питання дисципліни і порядку в господарстві, та вжиття заходів по її покращанню наполягав райком партії. Бердицький побоювався, розумів, що він перегнув палку на зборах, і якщо не допомогти в селі навести порядок, то прийдеться шукати кандидатуру на слідуючого голову колгопу.Такий вигляд мав пташник. Жовтень 1960р. 
Фото автора 

На збори повинен приїхати перший секретар райкому партії, тому окрім представників преси був присутній інструктор райкому партіїї Михайло Микитович Авраменко. Вони довго говорили з Ковалем, я був присутній. Людей я не знав, обстановки також, тому ми домовилися, що кореспонденти і Авраменко будуть працювати із секретарем партійної організації по підготовці зборів, а я буду займатися іншими невідкладними справами.
Жовтень 1960 рік. Підставки. Новоселівка . Перша бригада, друга дільниця. 
В цьому приміщенні будуть зимувати воли. Його відремонтують, підкриють соломою. Фото автора 

Кореспонденти виїзджали на бригади, ферми, розмовляли з колгоспниками, як кажуть, винюхували все, що їм було потрібне. Збори відбулися, мені сподобалися принципові виступи окремих комуністів і безпартійних, було багато критики і пропозицій. Звичайно , збори були підготовлені добре, давали доручення комуністам, на що звернути увагу при виступі. Всі говорили, що подібних зборів у селі не було , а тому чекали, що то напишуть у обласній газеті.
В газеті «Ленінська правда» від 24 вересня 1960 року № 189(5179) на другій сторінці була надрукована стаття під заголовком " Геть трутнів від нашого столу!” Я відшукав у обласному архіві цю статтю.
(05-25. Інвентарна книга газет науково- довідкової бібліотеки. Пост .ст 869. Інв. №579.)

Щоб прочитати зміст статті такий , як він був надрукований , викладаю його у фотокопії . Фотокопії автора. 
Для зручності читання натисніть на зображення фотокопії.


У статті, є окремі помилки у написанні прізвищ, не зовсім подобається журналістський стиль тих часів партійно- політичного оформлення статті. Були такі часи, були такі вимоги. Були такі кореспонденти.   
Читати далі