Вітаю Вас Гість!
Середа, 05.02.2025, 21:20
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу

Друзі сайту



 О.В.Климов  

Міні-чат

Погода

Погода в Україні


Сільські новини » 2011 » Квітень » 27 » Календар сезонних робіт в саду. Травень
17:27
Календар сезонних робіт в саду. Травень



У перших числах травня слід закінчити всі роботи, не виконані за умовами погоди або інших причин у квітні: формування та обрізку, посадку і пересадку плодових дерев, щеплення і перещеплення дерев, обробіток грунту на пристовбурних колах і в міжряддях, мульчування пристовбурних кіл.

Одне з найбільш важливих справ у травні для садівника - захист плодових дерев, ягідних кущів та інших рослин від шкідників і хвороб. Намагайтеся уникати при цьому отрутохімікатів. Для цих цілей краще використовувати старовинні, "дідівські" способи - ручний збір шкідників і обприскування різними відварами і настоями рослин, що зустрічаються в саду або поруч з ним: полину, кульбаби, ромашки, деревію і т. д., а також за допомогою зеленої, неураженої хворобами бадилля картоплі, томатів, плодів стручкового перцю.

Під час набрякання бруньок (це може бути і в квітні) з дерев і кущів струшують на підстилку яблуневого довгоносика-квіткоїда, вишневого довгоносика, плодового пильщика, малиново жука. Найкраще це робити вранці, при температурі повітря не вище 10 ° С - в цей час жуки мають уповільненою реакцією і звичайно не відлітають. Процедуру повторюють через п'ять днів 2-3, при більшій чисельності жуків - до чотирьох разів.

При появі на агрусі і смородині 3-4 листочків грунт під кущами тимчасово закривають толем, поліетиленовою плівкою, іншими зручними матеріалами, щоб шкідники не могли вибратися з грунту. Після цвітіння цих культур вручну збирають і знищують уражені огнівкою ягоди та її павутинні гнізда.

У травні нерідко бувають заморозки, тому необхідно уважно стежити за змінами температури повітря. У разі потреби розпалити димові багаття, щоб захистити квітки плодових дерев від заморозків. Димлення проводять і на плантаціях суниці, так як від весняних заморозків страждають самі перші квітки, що дають найбільш великі й ранні ягоди. У холодні вечори ряди суниці вкривають щільним папером або хоча б газетами.

Щоб влітку під вагою врожаю пагони малини не полягли і не зламалися, їх до цвітіння підв'язують. У практиці садівництва застосовують шпалерний, віяловий і коловою способи підв'язки. При шпалерно способі (це кращий спосіб) уздовж рядів за встановленими стовпів натягують два-три ряди дроту, до яких підв'язують пагони малини. При віяловому способі з двох сторін куща забивають кілки висотою 1,2-2 м, до кожного колу віялом прив'язують по половині двох сусідніх кущів малини. При коловому способі гілки куща підв'язують до кілка, вбитого біля центру куща.

Ретельно обробляють посадки суниці. Знищують старі, минулорічні, заражені, хворі і жовте листя, відплодоносивші квітконоси, вкорінені вуса, прополюють і підгодовують рослини. Перед розпушуванням грунту вносять сечовину (2,5-3 кг на 100 м2) або аміачну селітру (3-4 кг на 100 м2). Добрива загортають у грунт між рядами і мульчують перегноєм, торфом, синтетичною плівкою. Травень - найкращий час для посадки суниці. Посаджені в цей час рослини на наступний рік сформують нормальний урожай ягід.

При сприятливих погодних умовах вже в третій декаді травня закінчується цвітіння, утворюються зав'язі і починається активний ріст рослин. У цей період потрібно стежити за вологістю грунту. При сухій погоді організують полив для забезпечення нормального росту плодів і визрівання пагонів. Непогано в цій фазі застосувати підживлення рослин азотом, фосфором і калієм з розрахунку на 1 м2 сечовини 10-15 г, суперфосфату 20-30 г та калійної солі 15-20 р.

Для залучення запилювачів саду, і перш за все бджіл, уздовж парканів і в інших зручних для цього місцях висівають нектароносні рослини: кріп, гірчицю, конюшину, пряні рослини. Вони ж залучають у сад і корисних комах: златоглазок, журчалок, наїзників і "сонечок".



Категорія: Цікава інформація | Переглядів: 2527 | Додав: Stas | Теги: роботи в саду, травень, сезонні роботи в саду | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0